Złoto Gold Filled 0
Złoto Gold Filled

Złoto Gold Filled

Z czego jest zrobione? Jaką ma próbę? Jak reaguje ze skórą?

 

Z czego jest zrobione Złoto Gold Filled?

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie wykonane ze złota Gold Filled to połączenie złota próby 585 z mosiądzem. Złoto 585 zawsze stanowi warstwę wierzchnią produktu, mosiądz natomiast jest wypełnieniem czyli materiałem nośnym, który jest pokrywany złotem.

Biżuteria wykonana w tej technologii zachowuje wszystkie właściwości złota natomiast jest zdecydowanie tańsza w produkcji. Użycie mosiądzu jako materiału bazowego powoduje zwiększenie trwałości biżuterii. Złoto Gold Filled jest zatem trwalsze i bardziej odporne na zniekształcenia od złota 585.

 

   

Poniższa infografika prezentuje budowę biżuterii złotej, biżuterii Gold Filled i biżuterii pozłacanej. 

  • Biżuteria srebrna pozłacana

Różnica w budowie jest widoczna gołym okiem. Biżuteria wykonana ze srebra i pozłacana 24 karatowym złotem posiada jedynie znikomą warstwę złota na powierzchni. Złoto z upływem lat ma tendencje do ścierania się z powierzchni srebra. Technologia pozłacania nie jest zbyt trwała i jest najtańszym odpowiednikiem prawdziwego złota.

  • Biżuteria złota Gold Filled

Biżuteria wykonana w technologii Gold Filled ma zdecydowaną przewagę nad pozłacaniem. Warstwa złota jest nawet do 100 razy grubsza oraz trwale połączona z materiałem bazowym. Złoto nie ma tendencji do ścierania się czy odspajania od mosiądzu. Warstwa złota stanowi co najmniej 1/20 wagi gotowego produktu. Stosowanie nowoczesnej technologii Gold Filled poprawia trwałość biżuterii i zdecydowanie zmniejsza koszty produkcji.

  • Biżuteria ze złota próby 585

Czyste złoto jest zbyt miękkie aby tworzyć z niego biżuterię dlatego jest domieszkowane innymi metalami, aby zwiększyć trwałość. Biżuteria złota dostępna w naszym sklepie wykonana jest ze złota próby 585. Próba 585 zawiera 58,5% czystego złota. Biżuteria wykonana ze złota 585 jest bardziej podatna na zniekształcenia niż ta wykonana ze złota Gold Filled.

 

Budowa złota Gold Filled

Jaką próbę ma Złoto Gold Filled?

Złoto Gold Filled sprzedawane w naszym sklepie ma próbę 1/20 585. Próba ta oznacza, że produkt został wykonany w co najmniej 1/20 części ze złota próby 585. Pozostałą część wagi 19/20 stanowi materiał bazowy czyli mosiądz. Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są ocechowane znakami probierczymi potwierdzającymi autentyczność złota Gold Filled.

 

Jak Złoto Gold Filled reaguje ze skórą?

Produkt wykonany w technologii Gold Filled zachowuje wszystkie właściwości złota 585. Biżuteria Gold Filled nie zabarwia skóry, jej powierzchnia nie traci połysku, nie powoduje chorób alergicznych i odporna jest na działanie chemikaliów. Nie ma w nim niklu czy innych metali, mogących powodować uczulenia czy wręcz choroby skóry.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczka w RUCHu) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl