Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Sklep Avora.pl jest producentem wyrobów jubilerskich. W bazie produktowej posiadamy biżuterię z białego i żółtego złota najpopularniejszej  próby 585.  Oferujemy szeroki wybór kolczyków, zawieszek oraz łańcuszków złotych - tworzonych zarówno bez kamieni jak i z kamieniami ozdobnymi takimi jak perły, bursztyny, cyrkonie i Swarovski.

Złoto

Złoto, czyli uniwersalna waluta oraz niezniszczalna biżuteria

Handel towarów znany jest od zarania dziejów. Początkowo stosowano zasadę wymiany, która na dłuższą metę się nie sprawdziła. Zaczęto więc szukać uniwersalnej, naturalnie występującej w środowisku waluty oraz punktu odniesienia wartości, za pomocą której można było nabywać niezbędne towary. Taką właśnie walutą jest złoto. Dostępne niemal w każdej części świata, a zarazem rzadkie i pożądane. Wydobywane stale, a na jego podaż nie wpływają czynniki ekonomiczne i polityczne. Dziś używamy różnych walut, jednakże inwestycja w złoto nadal jest opłacalna, ponieważ wszędzie znajdziemy na niego kupca. Złoto wyróżnia się jeszcze jedną cechą, która niewątpliwie wpłynęła na jego status uniwersalności. Jest niemal niezniszczalne. I właśnie ta cecha została wykorzystana w jubilerstwie.

Złoto nie czernieje, jest odporne na rdzę i większość procesów chemicznych. Z drugiej strony jest bardzo wydajne, dlatego też stało się popularnym metalem wykorzystywanym w jubilerstwie. Trzeba jednak nadmienić, iż czyste złoto jest za miękkie do codziennego użytkowania i obróbki, w związku z czym stosuje się łącząc z innymi metalami. 

Nic więc dziwnego, iż biżuteria ze złota jest tak trwała, ponieważ złoto samo w sobie jest długowieczne. Nasza biżuteria złota wyróżnia się jednak okazyjną ceną, ciekawym wzornictwem oraz starannością wykonania. U nas znajdziesz biżuterię bez niklu, w związku z czym nie uczula.

Do biżuterii złotej prócz metek jubilerskich oraz ozdobnego pudełka, otrzymasz certyfikat potwierdzający jej wysoką jakość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl