Sklep Avora.pl jest producentem wyrobów jubilerskich. W bazie produktowej posiadamy biżuterię z białego i żółtego złota najpopularniejszej  próby 585.  Oferujemy szeroki wybór kolczyków, zawieszek oraz łańcuszków złotych - tworzonych zarówno bez kamieni jak i z kamieniami ozdobnymi takimi jak perły, bursztyny, cyrkonie i Swarovski.

Złoto, czyli uniwersalna waluta oraz niezniszczalna biżuteria

Handel towarów znany jest od zarania dziejów. Początkowo stosowano zasadę wymiany, która na dłuższą metę się nie sprawdziła. Zaczęto więc szukać uniwersalnej, naturalnie występującej w środowisku waluty oraz punktu odniesienia wartości, za pomocą której można było nabywać niezbędne towary. Taką właśnie walutą jest złoto. Dostępne niemal w każdej części świata, a zarazem rzadkie i pożądane. Wydobywane stale, a na jego podaż nie wpływają czynniki ekonomiczne i polityczne. Dziś używamy różnych walut, jednakże inwestycja w złoto nadal jest opłacalna, ponieważ wszędzie znajdziemy na niego kupca. Złoto wyróżnia się jeszcze jedną cechą, która niewątpliwie wpłynęła na jego status uniwersalności. Jest niemal niezniszczalne. I właśnie ta cecha została wykorzystana w jubilerstwie.

Złoto nie czernieje, jest odporne na rdzę i większość procesów chemicznych. Z drugiej strony jest bardzo wydajne, dlatego też stało się popularnym metalem wykorzystywanym w jubilerstwie. Trzeba jednak nadmienić, iż czyste złoto jest za miękkie do codziennego użytkowania i obróbki, w związku z czym stosuje się łącząc z innymi metalami. 

Nic więc dziwnego, iż biżuteria ze złota jest tak trwała, ponieważ złoto samo w sobie jest długowieczne. Nasza biżuteria złota wyróżnia się jednak okazyjną ceną, ciekawym wzornictwem oraz starannością wykonania. U nas znajdziesz biżuterię bez niklu, w związku z czym nie uczula.

Do biżuterii złotej prócz metek jubilerskich oraz ozdobnego pudełka, otrzymasz certyfikat potwierdzający jej wysoką jakość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl