Złoto gold filled - biżuteria złota XXI wieku

Złoto Gold Filled

Z czego jest zrobione? Jaką ma próbę? Jak reaguje ze skórą?

Z czego jest zrobione Złoto Gold Filled?

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie wykonane ze złota Gold Filled to połączenie złota próby 585 z mosiądzem. Złoto 585 zawsze stanowi warstwę wierzchnią produktu, mosiądz (stop 90% miedzi i 10% cynku) natomiast jest wypełnieniem czyli materiałem nośnym, który jest pokrywany złotem.

Biżuteria wykonana w tej technologii zachowuje wszystkie właściwości złota natomiast jest zdecydowanie tańsza w produkcji. Użycie mosiądzu jako materiału bazowego powoduje zwiększenie trwałości biżuterii. Złoto Gold Filled jest zatem trwalsze i bardziej odporne na zniekształcenia od złota 585.

Poniższa infografika prezentuje budowę biżuterii złotej, biżuterii Gold Filled i biżuterii pozłacanej. 

  • Biżuteria srebrna pozłacana

Różnica w budowie jest widoczna gołym okiem. Biżuteria wykonana ze srebra i pozłacana 24 karatowym złotem posiada jedynie znikomą warstwę złota na powierzchni, rzędu 0,05% grubości całego materiału. Złoto z upływem lat ma tendencje do ścierania się z powierzchni srebra. Technologia pozłacania nie jest zbyt trwała i jest najtańszym odpowiednikiem prawdziwego złota. Często dla zbicia kosztów producenci pozłacają bardzo tanie cynkowe stopy. Biżuteria wygląda ładnie, ale w używaniu jest bardzo kiepskiej jakości - szybko śniedzieje, odkształaca się.

  • Biżuteria złota Gold Filled

Biżuteria wykonana w technologii Gold Filled ma zdecydowaną przewagę nad pozłacaniem. Warstwa złota jest nawet do 100 razy grubsza (ma grubość 5% całości przedmiotu, pozłacana biżuteria to tylko 0,05% czyli sto razy mniej!) oraz trwale połączona z materiałem bazowym, mechanicznie metodą ciśnieniową. Złoto nie ma tendencji do ścierania się czy odspajania od mosiądzu. Warstwa złota stanowi co najmniej 1/20 wagi gotowego produktu. Stosowanie nowoczesnej technologii Gold Filled poprawia trwałość biżuterii i zdecydowanie zmniejsza koszty produkcji. Twoja biżuteria praktycznie niczym nie różni się od tradycyjnej złotej 14karatowej (nie wliczając w to zdecydowanie niższej ceny:) 

  • Biżuteria ze złota próby 585

Czyste złoto jest zbyt miękkie aby tworzyć z niego biżuterię dlatego jest domieszkowane innymi metalami, aby zwiększyć trwałość. Biżuteria złota dostępna w naszym sklepie wykonana jest ze złota próby 585. Próba 585 zawiera 58,5% czystego złota. Biżuteria wykonana ze złota 585 jest bardziej podatna na zniekształcenia niż ta wykonana ze złota Gold Filled.

 

Budowa złota Gold Filled

Jaką próbę ma Złoto Gold Filled?

Złoto Gold Filled sprzedawane w naszym sklepie ma próbę 1/20 585. Próba ta oznacza, że produkt został wykonany w co najmniej 1/20 części ze złota próby 585. Pozostałą część wagi 19/20 stanowi materiał bazowy czyli mosiądz. Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są ocechowane znakami probierczymi potwierdzającymi autentyczność złota Gold Filled.

Jak Złoto Gold Filled reaguje ze skórą?

Produkt wykonany w technologii Gold Filled zachowuje wszystkie właściwości złota 585. Biżuteria Gold Filled nie zabarwia skóry, jej powierzchnia nie traci połysku, nie powoduje chorób alergicznych i odporna jest na działanie chemikaliów. Nie ma w nim niklu (to produkcji warstwy złota próby 585 użyto mieszanki czystego złota 24 karatowego, srebra i miedzi, bez dodatku niklu) czy innych metali, mogących powodować uczulenia czy wręcz choroby skóry. 

Czy złoto gold filled ciemnieje?

Kolczyki, łańcuszek czy inna biżuteria wykonana w technologii gold filled zachowuje bardzo długo swój blask. Jest praktycznie produktem całkowicie odpornym na śniedzenie (wszystko za sprawą grubej warstwy złota, która to jest narażona na kontakt z warunkami, w których użytkujemy biżuterię). Niebywała zaleta goldfilled w relacji do biżuterii pozłacanej polega na odporności na ścieranie warstwy złotej. Tradycyjne metody pozłotnicze nie pozwalają na utrzymanie złotej warstwy przez dłuższy czas (ona po prostu się wyciera).

Oferta biżuterii gold filled

W naszym sklepie sprzedajemy biżuterię typu gold filled pochodzącą od utytułowanych przedsiębiorstw jubilerskich z Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Biżuteria jest importowana bezpośrednio przez nas, macie Państwo gwarancję jednej z najniższych cen w Polsce. Zapraszamy do zakupów:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl