Srebrne dewocjonalia - medaliki ze świętymi od spraw beznadziejnych 0
Srebrne dewocjonalia - medaliki ze świętymi od spraw beznadziejnych

Medaliki to nadzwyczajne srebrne dewocjonalia. Mają długą historię i cieszą się niezwykłym kultem. Szczególnym rodzajem medalików są te, poświęcone świętym od spraw beznadziejnych. W ofercie Avory można znaleźć srebrne medaliki zawieszki  z dwojgiem niezwykłych świętych - Św. Ritą z Cascia i Św. Judą Tadeuszem. 

 

Kult Świętego Judy Tadeusza

Juda Tadeusz był jednym z apostołów Jezusa. Jest autorem pięknego listu, który znajduje się w Piśmie Świętym. Był głosicielem Ewangelii w Syrii, Mezopotami oraz Egipcie. Kult Św. Judy Tadeusza jest obecny zarówno na świecie jak i w Polsce. Obecnie jest on orędownikiem w prawach beznadziejnych. Modlą się do niego ludzie z największymi problemami, by pomógł on w ich rozwiązaniu. Medaliki z wizerunkiem Św. Judy Tadeusza to szczególna pamiątka dla osób utrapionych, potrzebujących pocieszenia. Każdy, kto je nosi, jest otoczony jego opieką i wstawiennictwem.

Modlitwa do Św. Judy Tadeusza o codzienną opiekę

Święty Judo Tadeuszu, potężny mój Obrońco i opiekunie, w trosce i opuszczeniu oddaję się Twej cudownej opiece.
Wdzięczny Ci jestem za wszystkie łaski, jakie dla mnie już wyjednałeś, a proszę Cię i nadal wspieraj mnie w pracy, pocieszaj w smutku, strzeż przed pokusą. Bądź moją mocą w trudnościach, osłoną w niebezpieczeństwach.
Spraw, abym z Bogiem się budził i z Bogiem szedł na spoczynek.
Dzień po dniu prowadź mnie coraz bliżej Serca Jezusowego, abym spoczął w Nim po trudach i walkach życia, a zamiast miłości własnej, pychy i zniechęcenia, niech w mym sercu zapanuje miłość, ofiarność i pokora. Amen.
 
 
Święta Rita z Cascia - orędowniczka w sprawach beznadziejnych
 
Święta Rita z Cascia jest zwana perłą Umbri. Miała niesamowicie bogaty życiorys - była żoną i matką, wdową, siostrą zakonną i mistyczką. Nic dziwnego, że ta niezwykła kobieta jest patronką kobiet w różnych stanach. Ponadto pomaga osobom zwaśnionym odzyskać spokój i zgodę, godzi skłóconych małżonków i rodziny. Do niej zwraca się wiele małżeństw, które nie mogą doczekać się dziecka, by pobłogosławiła ich rodzinę, a także rodzice niepokojący się o zdrowie swojego dziecka, by za jej wstawiennictwem zostało uzdrowione. Zwracają się do niej ludzie, by pomogła im w sprawach beznadziejnych
Symbolem towarzyszącym Św. Ricie jest róża. Legenda mówi, że gdy leżała chora, poprosiła by przyniesiono jej różę z ogrodu. Pomimo zimowej pory, rzeczywiście w ogrodzie znajdowała się piękna róża. Dlatego też srebrny medalik Avory jest dwustronny - z jednej strony znajduje się wizerunek Św. Rity a z drugiej piękna pełna róża.
 
Modlitwa do Świętej Rity
 
Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).
I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Avora poleca również srebrne medaliki cudowne, z Matką Boską Częstochowską i inne.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl